Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Światowa dominacja lodowych wojowników z Polski

Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) został mistrzem świata, a następnie mistrzem Europy w żeglarskiej, bojerowej klasie DN. Tytuły wicemistrzowskie wywalczył Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Ogólnie, z Estonii, gdzie zostały rozegrane obie imprezy polscy żeglarze lodowi wracają z 12 medalami.

11.02.2024, 20:58

MP w żeglarstwie – 450 zawodników ścigało się na Zatoce Puckiej

Około 450 żeglarzy z 53 klubów rywalizowało w Pucku w mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich. W czwartek na Zatoce Puckiej rozpocznie się krajowy czempionat w konkurencjach olimpijskich.

03.09.2023, 21:22

Robert Graczyk zajął trzecie miejsce na Otwartych Mistrzostwach Austrii klasy International Moth

Klasa International Moth, czyli popularna ćma, rozwija się w Polsce w tym roku bardziej niż w latach ubiegłych.

12.08.2020, 13:57

Polak z trzecim miejscem na Otwartych Mistrzostwach Austrii klasy International Moth

11.08.2020, 22:04

Polacy zajęli całe podium mistrzostw świata w klasie DN!

Michał Burczyński mistrzem świata w klasie DN, Jarosław Radzki ze srebrnym medalem, a Tomasz Zakrzewski na miejscu trzecim! Tak zaprezentowali się Polacy na mistrzostwach świata w Stanach Zjednoczonych. Na bardzo dobrym piątym miejscu zawody ukończył Robert Graczyk.

20.02.2019, 10:37

Michał Burczyński zapewnił sobie tytuł mistrza świata w klasie DN dzień przed końcem regat

Michał Burczyński zapewnił sobie tytuł mistrza świata w klasie DN dzień przed końcem regat, które odbywają się na jeziorze Indian w Sanach Zjednoczonych. Z kolei na drugiej i trzeciej pozycji znajdują się Jarosław Radzki i Tomasz Zakrzewski, którzy również mają duże szanse na medale.

19.02.2019, 09:51

Bojerowe Mistrzostwa Europy 2019 przeniesiono do Polski!

Organizatorzy tegorocznych bojerowych mistrzostw Europy w ostatniej chwili zmienili miejsce rozgrywania regat i impreza została przeniesiona z Estonii do Polski na jezioro Śniardwy. Regaty zaplanowane są na dni 22-25 stycznia.

21.01.2019, 13:26

Maciej Żarnowski wicemistrzem Europy katamaranów A-Class

W zakończonych w sobotę w Warnemünde mistrzostwach Europy katamaranów A-Class Maciej Żarnowski z UKS Navigo Sopot wywalczył brązowy medal w klasyfikacji generalnej i tytuł wicemistrza Europy. W pierwszej piętnastce było czterech Polaków.

16.07.2018, 16:12

Karol Jabłoński mistrzem świata!

Karol Jabłoński po raz dwunasty w karierze został mistrzem świata w bojerowej klasie DN. Srebrny medal wywalczył Robert Graczyk, a brąz zdobył Łukasz Zakrzewski. Regaty odbyły się w dniach 26-27 lutego na jeziorze Wielimie w okolicach Szczecinka.

01.03.2018, 10:54